אלוף שדה 101, רמת גן

בתוך תחנת דלק סונול

03-6312396

לשיחת ייעוץ עם נציג

א' - ה': 07:30 - 17:00

ימי שישי עד 14:00

טיפים לנהיגה בחורף

שתפו את הפוסט עם חברים

בחורף, תנאי הכביש עלולים ליצור תנאים שיסכנו את בטיחות הנסיעה. יצרנו עבורכם מדריך לנהיגה בטוחה בחורף

בחורף, תנאי הכביש עלולים ליצור תנאים שיסכנו את בטיחות הנסיעה, לכן אנו בצמיגי רמת חן, איגדנו לכם מספר טיפים לנהיגה בטוחה בחורף.

לפני שניגע בצד הטכני של הנהיגה בחורף, הינה לכם מספר עצות כלליות לנהיגה בחורף:

האטה- לפני כל הטיפים וכטיפ ראשי, עליכם להאט את קצב הנהיגה שלכם. נהיגה איטית מקנה לנהג שליטה טובה יותר ברכב וכמובן מאפשרת לנהג עצירה בטווח קצר יותר.

אורות דרך- סע עם אורות דלוקים בכל שעות היום. כאשר אורות הרכב דלוקים, רכבך נראה לסביבה ואינו 'מפתיע' נהגים אחרים. שים לב- על פי החוק, עלייך להדליק אורות בכל שעות היום בין התאריכים 1.11 – 31.3

המנע מפעולות שאינן הדרגתיות- הכביש רטוב ועלול להיות מלוכלך בשמן ובחול, לכן יש להקפיד להמנע מפעולות שאינן הדרגתיות כדוגמת בלימת פתע, פנייה במהירות גבוהה.

המנע מנסיעה בדרכים שאינך מכיר- הכרת הדרך הינה חלק עיקרי בבטיחות. נסיעה בדרך לא מוכרת בגשם, מסוכנת.

שמור מרחק- הבלימה כאשר הכביש רטוב ומלוכלך גבוהה במאות אחוזים! לכן, עליך להקפיד על מרחק סביר בהתאם למהירות הנהיגה + לתנאי הדרך (כביש רטוב)

המנע מעקיפות מיותרות- הראות גרועה, הכביש חלק ורטוב, כל תמרון והאצה הינה מתכון לתאונה!

שלוליות- השתדל להימנע מכניסה לשלוליות. אם אינך יודע מה עומק השלולית, אתה עלול לגלות שהיא גבוהה מגובה סף הדלת של מכוניתך. מים הניתזים לעבר המנוע עלולים להזיק למערכות חשמליות. הצמיגים אינם יכולים לנקז את כמות המים בשלוליות ולכן קיימת סכנה לאיבוד אחיזה

החורף קורא לנו לנהוג אחרת!

וכעת, נעבור לצד הטכני בנהיגה בחורף:

בדוק צמיגים – על כביש רטוב ומוצף תפקידם של החריצים בצמיגים הוא לנקז את המים. על מנת שפעולתם תהיה יעילה, החריצים צריכים להיות בעומק 2.5 מ"מ או יותר. כאשר פעולת הניקוז אינה יעילה מים מצטברים בין הצמיג לכביש והמכונית "שטה כיאכטה" על פני המים, במקום לנסוע על האספלט. במצב שכזה אין לנהג שליטה על המכונית והוא לא יכול לשלוט בהיגוי, לבלום או להאיץ. לכן חשוב מאוד לבדוק צמיגים, אתם מוזמנים להגיע אלינו, אנו נבצע את בדיקת הצמיגים בחינם!
תאורת הרכב- בצבא, לפני כל נסיעה על הנהג לבדוק שהאורות ברכב תקינות, אנו לא מבקשים ממכם לבדוק לפני כל נסיעה, אבל הקפידו לוודאות כי אין מנורות שרופות. הראות בחורף לקויה למדי ועל כן תאורת הרכב משחקת תפקיד חשוב מאוד לא פחות מתקינות הצמיגים.

בדוק את המגבים- בדוק כי המגבים ברכב תקינים, חשוב להקפיד להחליף מגבים אחת לשנה, מגבים שאינם תקינים משאירים סימן ופוגעים רבות בראות שגם ככה לקויה. (גילוי נאות: מגבים תוכלו לרכוש אצלנו)

זהירות, אדים! – יש לוודא כי מערכת האוורור של הרכב תקינה, זאת כדי למנוע אדים על השמשה. כידוע- האדים משבשים את הראות, שכפי שכבר אמרנו- גם ככה לקויה!

בלמים- כפי שציינו בתחילת המאמר, כאשר הכביש רטוב, מרחק הבלימה מרגע הלחיצה על דוושת הבלמים ועד הבלימה הסופית גבוהה במאות אחוזים! על כן, יש להקפיד ולוודא בתחילה כי הבלמים תקינים ומעבר לכך לפני פניות, בולמים בקלות ובמקרה הצורך – לסירוגין: לוחצים ומרפים מספר פעמים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: